ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 8559257
*
nr 855 9257
WATERCOLOUR
signed, S Aratoun, "Solnedgång", subject size: 26x36,
signerad, S Aratoun, "Solnedgång", motivets mått: 26x36
Estimate:
500
Sold:
SEK 350
Auction date:
Monday October 28 2013
at 18:00:34
- Bid history
Time
Bidder
Bid
25/10 13:29:14
1
150 kr
26/10 21:16:00
2
300 kr
28/10 17:45:23
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller s aratoun vattenfärg
-
9035 WATERCOLOUR
Thage Nordholm (1927-1990), Sweden. Signed, familj..//
Auction ends
in a week
27 maj at 20:57
*
WATERCOLOUR
nr 855 9257
WATERCOLOUR
signed, S Aratoun, "Solnedgång", subject size: 26x36,
signerad, S Aratoun, "Solnedgång", motivets mått: 26x36
Estimate: | 500 |
---|---|
Sold: | SEK 350 |
Auction date: |
Monday October 28 2013 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
25/10 13:29:14 | 1 | 150 kr |
26/10 21:16:00 | 2 | 300 kr |
28/10 17:45:23 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller s aratoun vattenfärg
-
9035 WATERCOLOUR
Thage Nordholm (1927-1990), Sweden. Signed, familj..//
Auction ends
in a week
27 maj at 20:57